Andiata

Andiata

Mados namus ANDIATA įsteigė Tarja Rantanen 1986 metais Helsinkyje. Tai premium klasės suomiškas prekės ženklas, kuriantis aukščiausios kokybės drabužius moterims. Nuo įmonės atsiradimo pradžios iškeltu tikslu kurti ilgai tarnaujančius modernius drabužius vadovaujamasi iki šiol.

ANDIATA – šeimos verslas. T. Rantanen, kuri yra generalinė direktorė ir vyriausioji dizainerė, verslu dalinasi su dukra Matilda Morelius, dirbančia dizaino skyriuje. Per mamos ir dukros santykį bei besąlygišką atsidavimą atskleidžiama prekės ženklo ideologija – kurti ilgaamžius rūbus, kurie būtų perduodami iš kartos į kartą.

ANDIATA vadovaujasi tvirtomis tvarumo idėjomis, todėl kuriamos kolekcijos yra nesenstančios. Didingas Suomijos gamtos grožis – nuolatinis įkvėpimo šaltinis, kurį siekiama puoselėti ir išsaugoti kitoms kartoms.

Kolekcijose derinamas skandinaviškas minimalizmas su paryžietiška elegancija. Modeliai šiuolaikiški ir labai patogūs. Jais kuriamas nepriekaištingas įvaizdis ne tik formalioje darbo aplinkoje, bet ir ypatingomis progomis.

TVARUMAS

Kuriami stiliaus ir kokybės atžvilgiu ilgai tarnaujantys drabužiai. Tai prekės ženklo reikšmingas indėlis aktyvinant lėtosios mados judėjimą, tampantį vis aktualesniu šiandieninėje spartaus vartotojiškumo kultūroje.

Šią dieną du trečdaliai produkcijos yra gaminama Europoje. Be to, siekiant sumažinti anglies dvideginio kiekį, didžioji dalis gaminių siuvami vos kelios valandos kelio nuo būstinės Estijoje. Taip pat dėl šios priežasties nuspręsta kiekvienais metais išleisti tik dvi sezonines kolekcijas. Kompanija dirba tik su kruopščiai atrinktais gamintojais.

Nuo 2020 m. visos pakabos gaminamos iš perdirbto plastiko, o pakuotės iš dalies perdirbto plastiko.

MEDŽIAGOS

ANDIATA kompanijai svarbus ne kiekybės, o kokybės principas, todėl siekama naudoti tik kokybiškus audinius. 70% kolekcijose pasitelkiamų medžiagų yra natūralios ir tik 30% – sintetinės. Aktualiausios tokios, kurios daro mažiausią poveikį aplinkai, tačiau kartu išlaiko drabužių grožį ir rafinuotumą.

Linas, liocelis, šilkas ir vilna – pagrindiniai audiniai.

Pūkai: naudojami tik sertifikuotą RDS standartą atitinkantys pūkai. Jis užtikrina sąžiningą elgesį su gyvūnais. RDS logotipą galima naudoti tik tada, kai gaminių sudėtyje yra 100% sertifikuotų pūkų.

Perdirbtas poliamidas: lengvas, patvarus, nesiglamžantis.

Tencelis, liocelis: tai dirbtiniai celiuliozės pluoštai, gaminami iš greitai augančių ir atsinaujinančių medžių.

Ekologiška medvilnė: tai ekologiškesnė alternatyva įprastai medvilnei, nes jos gamybos procese sunaudojama mažiau vandens, nenaudojamos genetiškai modifikuotos sėklos ar kenksmingos cheminės medžiagos, pesticidai. Todėl tokia medvilnė yra saugesnė dirvožemiui ir ekosistemai.

Ekologiškas kašmyras: kilęs iš Azijos. Jis yra lengvas ir šiltas. Tai natūralus patvarus vilnos pluoštas. Aukštos (AA) klasės ANDIATA kašmyras – iš Mongolijos – čia gaminamas geriausias pasaulyje kašmyras. Kolekcijose naudojamas aplinkai nekenksmingais dažais nudažytas kašmyro audinys. Jis švelnus tarsi šilkas.

Tvari vilna: gaunama iš Tasmanijos, Australijoje esančio Beaufront ūkio. Jo šeimininkai garsūs ėriukų augintojai, kurie ypač gerai prižiūri gyvulius ir žemę. Vilna gaminama Italijos vilnos gamykloje netoli Italijos Alpių. Ši gamykla yra tvarios gamybos pradininkė – energija gaunama iš saulės ir vandens.

Merino vilna: tokios vilnos pluoštai yra minkštesni nei įprastos vilnos. Geriausia savybė – ji atsinaujina ir yra biologiškai skaidoma. Puikiai tinka odos problemų turintiems žmonėms. ANDIATA naudojama vilna yra pirmos klasės, užauginta etiškai. Atvežta iš Pietų Afrikos ūkio ji yra minkšta, o audinys labai dailus.

Linas: įvardijama kaip viena ekologiškiausių ir biologiškai skaidomų medžiagų. Tai tvirtas audinys, o jam užauginti reikia 60% mažiau vandens nei medvilnei. Linų auginimo procese nereikia dirbtinio drėkinimo, trąšų ir pesticidų, todėl neteršiamas vanduo. Tinkamai prižiūrimi drabužiai iš lino tarnauja dešimtmečius.

Žemėlapis